czwartek, 28 grudnia 2017

Szykują się ważne zmiany w egzaminach na prawo jazdy dla osób niepełnosprawnych. To będzie ogromne ułatwienie!


Przewodniczący Komisji Infrastruktury, Bogdan Rzońca z PiS, wystąpił własnie z wnioskiem o utworzenie specjalnej podkomisji, która będzie pracować nad zmianami w przepisach odnośnie egzaminów na prawo jazdy dla osób niepełnosprawnych.


A wszystko w związku z senackim projektem nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, przedstawionym w grudniu na posiedzeniu sejmowej Komisji Infrastruktury przez senatora Jana Filipa Libickiego z PO, który przewiduje zniesienie dla osób z niepełnosprawnością opłaty za praktyczną część egzaminu państwowego na prawo jazdy, w przypadku, gdy ta zdawałaby egzamin z użyciem swojego samochodu - dostosowanego indywidualnie do wymaganych potrzeb. Dodatkowo planowane jest utworzenie strony internetowej z wykazem pojazdów dostępnych na egzamin osób z niepełnosprawnością. Rozwiązania te byłoby ogromnym ułatwieniem dla szerokiej grupy niepełnosprawnych kursantów.

Planowane zmiany mają związek z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 2016 roku, który orzekał, że przepis, zgodnie z którym władze publiczne nie zapewniają osobie z niepełnosprawnością efektywnej pomocy poprzez zapewnienie pojazdu dostosowanego do schorzenia podczas praktycznego egzaminu na prawo jazdy kat. B, jest niezgodny z Konstytucją i Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych.

11 komentarzy:

 1. Dziękuje za ważną informację!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nareszcie zdałem! Gdyby nie www.albar.krakow.pl pewnie, by mi się nie udało.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądało w praktyce. Mówienie co będzie a rzeczywistość to dwie różne sprawy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czuję, ze www.albar.krakow.pl zapewni mi sukces na egzaminie na prawko. Świetni instruktorzy, którzy mają ogromną wiedzę o nauce jazdy samochodem.

  OdpowiedzUsuń
 5. To bardzo dobre zmiany! Na pewno ułatwią życie.

  OdpowiedzUsuń
 6. I bardzo fajnie. Dobrze, że o tym piszecie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam. Zastanawiam się nad zakupem nowego sprzętu audio do samochodu. Czy możecie polecić jakieś dobre sklepy internetowe RTV ? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Gdybyś szukał małego samochodu, idealnego do jazdy po mieście to polecam ten artykuł https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/male-auta-miejskie. Znajdziesz w nim bardzo dużo informacji i porad oraz oferty samochodów.

  OdpowiedzUsuń